Kolej na Podróż

Pociąg Lipusz – Bytów – lato 2017

Grupa SKPL również w tym roku uruchamia sezonowe pociągi Lipusz – Bytów, na linii od lat nieużywanej w ruchu pasażerskim, poza przejazdami pociągów specjalnych oraz przejazdami pociągów Grupy SKPL w ubiegłym roku.

W 2017 roku pociąg Lipusz – Bytów będzie kursował w soboty i niedziele od 1 lipca do 24 września. Ponadto pociąg pojedzie 14 i 15 sierpnia.

AKTUALIZACJA: KURSOWANIE POCIĄGÓW ZOSTAŁO WZNOWIONE. RUCH ODBYWA SIĘ ZGODNIE Z ROZKŁADEM.

We wszystkich dniach kursowania pojadą 3 pary pociągów. Nie wiadomo, jakie będzie zestawienie. W ubiegłym roku pociągi były zestawione z lokomotywy spalinowej i wagonów typu „ryflak”, w tym roku Grupa SKPL wzbogaciła się o czeskie „motoraczki” i być może one również zostaną przydzielone do obsługi niektórych lub wszystkich połączeń.

Pociąg Lipusz - Bytów

Pociąg Lipusz – Bytów – rozkład 2017

Przejazd w jedną stronę potrwa godzinę i 20 minut. Osoby jadące do Bytowa mogą zaplanować podróż tak, aby mieć 4 godziny i 25 minut na zwiedzanie miasta.

Rozkład jazdy może się zmienić, bowiem jak patrzyłem na skomunikowania z pociągami z Chojnic i Kościerzyny, wygląda to bardzo źle, tym bardziej, że pomiędzy Chojnicami – Kościerzyną za część pociągów zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza.

Lipusz - Bytów

Cennik biletów Lipusz – Bytów

Grupa SKPL uznaje ulgi ustawowe. Poniżej cennik biletów na pociąg Lipusz – Bytów po uwzględnieniu ulg ustawowych:

Lipusz - Bytów

Pełny cennik biletów na pociąg Lipusz – Bytów

Kilka miesięcy wcześniej Grupa SKPL zapowiadała, że trwają przymiarki do uruchomienia całorocznych pociągów Lipusz – Bytów, które miałyby obsługiwać wspomniane wcześniej czeskie „motoraczki”.

Rozkład jazdy zawsze należy sprawdzić na stronie www.shortlines.pl

Spodobał ci się wpis? Jeśli tak, zapraszam do polubienia naszego profilu na Facebooku.

 

%d bloggers like this: