Kolej na Podróż

Krzyż – dworzec kolejowy

Krzyż to ważny węzeł kolejowy. Zbiegają się tu linie kolejowe z Piły, Kostrzyna, Poznania i Szczecina.

Dworzec kolejowy w Krzyżu to dworzec wyspowy, otoczony ze wszystkich stron torami. Jest to bardzo duże utrudnienie dla podróżnych, ponieważ pomiędzy peronami przechodzi się po kładce, na którą prowadzą wysokie schody. Nie ma udogodnień dla niepełnosprawnych, matek z wózkami oraz osób z ciężkimi bagażami.

Zobacz również:

Podróż pociągiem po Polsce – przewodnik dla pasażerów
Dworce kolejowe – lista dworców opisanych na blogu
Polska – spis artykułów z Polski na blogu

Dworzec kolejowy z okien pociągu wygląda nie najgorzej, choć widać, że jest zaniedbany. Budynek mieści się przy poszerzonym peronie 3. W środku znajdziemy niewielki punkt gastronomiczny, kiosk i kasę biletową. Za poczekalnię służy kilka ławeczek. Toaleta to toi-toi stojący w niedużej odległości od budynku.

Perony częściowo zadaszone lub z wiatą. Osobie przesiadającej się po raz pierwszy na dworcu bardzo trudno się zorientować w położeniu peronów.

Przy dworcu stoi parowóz jako pomnik.

Dworzec położony jest w centrum miasteczka Krzyż, lecz nie wiem, co można byłoby tu robić. Nie polecam nocowania na dworcu, jednak w pobliżu nie ma żadnego godnego polecenia obiektu noclegowego i jeśli ucieknie ostatni pociąg, nie będzie wyjścia.

Dworzec kolejowy w Krzyżu to miejsce zaniedbane, bardzo źle postrzegane przez samych pasażerów. Jak na stację przesiadkową prezentuje się bardzo słabo.

Zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnisz ten post znajomym lub dodasz odnośnik do mojego bloga 🙂

Krzyż dworzec

Dworzec kolejowy w Krzyżu z kładki

Wnętrze dworca w Krzyżu

Dworzec kolejowy w Krzyżu w środku

Dworzec w Krzyżu

Krzyż – poczekalnia

Dworzec w Krzyżu

Peron 2 z kładki

Dworzec w Krzyżu

Peron 2 na dworcu w Krzyżu

Dworzec w Krzyżu - kładka

Kładka pomiędzy peronami

 

%d bloggers like this: