Kolej na Podróż

Dworzec kolejowy Miechów – informacje

Miechów to małe i raczej nieciekawe miasto na trasie Kraków – Kielce. Dworzec kolejowy Miechów to prawdopodobnie najładniejsze miejsce w miasteczku. Swój wygląd zawdzięcza remontowi w latach 2016-2017 – wyremontowano budynek i perony. Obecnie prezentuje się bardzo dobrze.

Dworzec kolejowy w Miechowie został wybudowany w 1934 roku w stylu modernistycznym, a na otwarciu był obecny sam prezydent Ignacy Mościcki [1].

Budynek dworca w środku jest mały, ale czysty i bardzo praktyczny. Po wejściu do przedsionka zobaczymy duży i czytelny plan Miechowa. W hali dworca zamontowano 12 siedzeń, dostępne są gniazdka, ekrany wyświetlające przyjazdy i odjazdy pociągów nie działają prawidłowo. Pasażerowie mogą skorzystać z bezpłatnych toalet, windy do tunelu, a nad wszystkim czuwa ochroniarz w pomieszczeniu nad halą dworca.

Na dworcu nie ma skrzynek bagażowych, podczas mojej wizyty (sobota) nie zauważyłem żadnego lokalu handlowo-usługowego.

Na perony przechodzi się tunelem prowadzącym do dzielnicy domków jednorodzinnych. Z drugiej strony wejście na dworzec nie jest już tak ładne.

Perony wyremontowane, około 50 metrów od wyjścia zamontowano niewielkie wiaty, ale przed deszczem i wiatrem lepiej schronić się przy wyjściu ze schodów prowadzących z tunelu na peron. Schody są strome, dla osób niepełnosprawnych zainstalowano platformy obsługiwane przez ochroniarza. Na peronach nie ma wyświetlaczy elektronicznych, podawane są zapowiedzi megafonowe.

Przed dworcem zamontowano stojaki na rowery, biletomat małopolskiej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, a teren wokół dworca służy za parking. W pobliżu dworca stoi wieża ciśnień. Do rynku idzie się 10-15 minut.

Źródła:

[1] www.miechowski.pl/2017/12/17/dworzec-pkp-w-miechowie-otwarty-po-modernizacji/

Miechów

Dworzec kolejowy Miechów od strony ulicy

Miechów

Dworzec kolejowy Miechów od strony peronu

Biletomat

Biletomat małopolskiej SKA

Dworzec w Miechowie

Plan Miechowa

Miechów - dworzec

Dworzec kolejowy w Miechowie

Dworzec kolejowy Miechów

Schody do tunelu

Tunel

Tunel na dworcu kolejowym w Miechowie

Schody

Schody z tunelu na peron

Peron 2

Perony w Miechowie

%d bloggers like this: