Kolej na Podróż

Kolej w Arizonie – koleje wąskotorowe i turystyczne

Kolej w Arizonie to obszerny temat, poniżej znajdziecie najważniejsze koleje wąskotorowe i turystyczne

Adobe Western Railroad

Adobe Western Railroad to dość rozbudowana kolej miniaturowa kursująca w wybrane dni na kilku liniach na północ od Phoenix. Łączna długość linii to około 12 kilometrów. Niektóre niedzielne przejazdy są darmowe, pobierane są jedynie dobrowolne datki.

Strona internetowa: www.maricopalivesteamers.com
Adobe Western Railroad na You Tube

C.P. Huntington Train

Kolej miniaturowa w miasteczku filmowym Old Tucson (coś w stylu miasteczka Dzikiego Zachodu) w Mescal. Brak szczegółowych informacji.

C.P. Huntington Train na You Tube

Daisy Mountain Railroad

Kolej miniaturowa w parku w Anthem, 25 mil na północ od Phoenix. Kursuje w wybrane dni, przejazd trwa 10 minut.

Strona internetowa: www.daisymountainrailroad.com
Daisy Mountain Railroad na You Tube

Goldfield Narrow Gauge Railroad

Kolej wąskotorowa kursująca po „Mieście duchów” położonym około 10 mil od Phoenix, na terenie Apache Junction. Przejazdy odbywają się po okrężnej, dwukilometrowej trasie, a pasażerowie mogą posłuchać wykładu na temat mijanych atrakcji. Przejazd trwa 20 minut.

Strona internetowa: www.goldfieldghosttown.com
Goldfield Narrow Gauge Railroad na You Tube

Grand Canyon Railway

Jedna z najbardziej znanych kolei turystycznych w Stanach Zjednoczonych kursująca codziennie po trasie Williams – Grand Canyon (103 km). Aby dojechać do Williams, najlepiej skorzystać z pociągu Southwest Chief firmy Amtrak dojeżdżającego do stacji Williams Junction, skąd autobus zabiera podróżnych do stacji Williams. W ofercie kolei są liczne wycieczki, czyli podróż pociągiem połączona ze zwiedzaniem kanionu i noclegami. Trasa tej kolei zaliczana jest do najpiękniejszych na świecie. Do najtańszych ofert wycieczkowych należy Railway Express, czyli podróż w jedną stronę, nocleg w hotelu kolejowym przy stacji Grand Canyon, podróż powrotna następnego dnia.  Podróż w jedną stronę trwa dwie godziny i 15 minut.

Strona internetowa: www.thetrain.com
Grand Canyon Railway na You Tube
Grand Canyon Railway na You Tube

Kolej w Arizonie

Kolej w Arizonie – Grand Canyon Railroad (fot. Tony Hisgett, CC-BY, flickr.com)

McCormick-Stillman Railroad Park

Nieduże muzeum kolejnictwa usytuowane w centrum Scottsdale. Oprócz ekspozycji poświęconej historii kolei w regionie może się pochwalić ładną makietą kolejową oraz kolejką miniaturową „Paradise & Pacific Railroad” przewożącą zwiedzających po trasie o długości około 1,5 kilometra. Muzeum jest czynne 363 dni w roku.

Strona internetowa: www.therailroadpark.com
Kolej miniaturowa Paradise & Pacific Railroad na You Tube

Verde Canyon Railroad

Kolej turystyczna kursująca przez większość dni roku pomiędzy Clarkdale a Perkinsville. Pociągi zestawione są z lokomotywy spalinowej, wagonu otwartego i wagonów retro. Na stacji początkowej czynna jest kawiarnia, małe muzeum urządzone w dawnym wagonie oraz sklep z pamiątkami. Na pokładzie pociągu można także zakupić napoje alkoholowe. Podróż powrotna trwa około 4 godzin.

Strona internetowa: verdecanyonrr.com
Verde Canyon Railroad na You Tube

Kolej w Arizonie

Verde Canyon Railroad (fot. materiały prasowe)

%d bloggers like this: