Kolej na Podróż

Pociąg Sofia – Saloniki – informacje (2019)

W okresie obowiązywania rozkładu jazdy 2018/2019 codziennie pomiędzy Sofią a Salonikami kursuje pociąg teoretycznie bezpośredni, a w wakacje dodatkowo zostanie uruchomiony pociąg Bukareszt – Saloniki przez Sofię.

Pociąg Sofia – Saloniki kursuje według następującego rozkładu jazdy:

Pociąg Sofia - Saloniki - rozkład

Pociąg Sofia – Saloniki w 2019 roku

Jest to pociąg teoretycznie bezpośredni, ponieważ na odcinku Sofia – Kulata kursuje skład podstawiony przez koleje bułgarskie. Pomiędzy stacjami Kulata a Strimon podróżni przewożeni są autobusem (jak napisał jeden z czytelników – busem) wynajętym przez koleje greckie. Na stacji Strimon wsiadają do składu kolei greckich.

W Salonikach istnieje możliwość przesiadki na nocny pociąg Saloniki – Ateny. Pociąg prowadzi również bardzo wygodne wagony sypialne. W drodze powrotnej również można pojechać pociągiem nocnym Ateny – Saloniki i kontynuować podróż do Sofii pociągiem z Salonik.

Pociągi zestawione są z wagonów drugiej klasy z przedziałami.

Ceny biletów:

Bilet na pociąg Sofia – Saloniki kupowany w Bułgarii kosztuje 32,86 BGN dla osoby dorosłej (ok. 72 PLN), 16,43 BGN (ok. 36 zł) dla dzieci w wieku 7-12 lat, dzieci w wieku 4-7 lat zapłacą 7,04 BGN (ok. 15 PLN). Małe dzieci w wieku 0-4 lat podróżują bezpłatnie, o ile nie zajmują osobnego miejsca.

Pociąg Sofia – Saloniki objęty jest obowiązkową rezerwacją miejsc. Do biletu należy dokupić miejscówkę w cenie 0,98 BGN (ok. 2 PLN).

Na bilet Sofia – Saloniki – Sofia  lub Saloniki – Sofia – Saloniki obowiązuje oferta specjalna. Bilet kosztuje 25 euro, przy czym wyjazd może nastąpić nie później, niż 14 dni po zakupie biletu. Do biletu wystawiana jest bezpłatna rezerwacja miejsca na konkretny pociąg. Kupując ten bilet musimy znać datę wyjazdu i datę powrotu. Na każde połączenie dostępny jest ograniczony kontyngent biletów.

Dla małych grup (1-5 pasażerów dorosłych + 1 dziecko) przygotowano ofertę CityStarBDZ-TRAINOSE. Niestety, jest ona ważna tylko dla podroży we wtorki, środy i czwartki – grupa podróżnych uprawniona jest do zniżki 20%.

Osoby podróżujące z biletami Eurrail, Interrail i Balkan Flexipass zobowiązane są do pobrania miejscówki w cenie 1,96 BGN (ok. 3,9 PLN).

Zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnisz ten post znajomym lub dodasz odnośnik do mojego bloga 🙂 A TUTAJ zamieściłem spis najciekawszych artykułów na blogu – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

OSE

Wagon kolei greckich

%d bloggers like this: