Kolej na Podróż

Koleje turystyczne i wąskotorowe na Florydzie

Disneyland w Orlando

Na terenie ogromnego Disneylandu w Orlando (Walt Disney World Resort) można znaleźć aż trzy atrakcje, które można by określić mianem pociągów turystycznych:
– kolej wąskotorową Walt Disney World Railroad o długości około 2,4 km zestawioną z jednego z czterech parowozów i 4 wagonów pasażerskich. Kolej to przerobiona autentyczna wąskotorówka. Na stronie internetowej parku rozrywki jest napisane, że parowozy są również autentyczne.
– tramwaj konny na Main Street
– Wildlife Express stylizowany na afrykańskie pociągi z czasów kolonialnych. Wygląda bardzo ładnie. Długość trasy to 2 km, a przejazd trwa 7 minut.

Strona internetowa: disneyworld.disney.go.com
Kolej Walt Disney World Railroad na You Tube
Tramwaj konny na You Tube
Pociąg Wildlife Express na You Tube

Florida Railroad Museum

Weekendowe przejażdżki pociągami retro pomiędzy stacjami Parish a Willow, po trasie o długości około 10 kilometrów. Linię obsługuje Florida Railroad Museum mające swoją siedzibę w Parish niedaleko Tampy. W chwili pisania artykułów odnośniki na stronie wspomnianego muzeum nie działały, więc nie mam więcej informacji.

Strona internetowa: www.frrm.org
Florida Railroad Museum na You Tube

Lakes Park & Gulf Railroad

W wykazie nie uwzględniam kolei miniaturowych, ale ta warta jest wymienienia ze względu na długość trasy – 2.3 km . Znajduje się w Fort Myers i kursuje codziennie, o ile pozwalają na to warunki pogodowe. Rozstaw szyn – 190 mm. Kolejką zarządza Railroad Museum of South Florida w Lakes Park. Jak informuje zarządca, przejazd kolejką trwa 15 minut, a trasa wiedzie wzdłuż jezior, lasów i przez tunel.

Strona internetowa:trainweb.org/lprr/
Lakes Park & Gulf Railroad na You Tube

Orange Blossom Cannonball

Kolej turystyczna kursująca w wybrane dni pomiędzy Tavares a Lake Jem na trasie o długości 13 kilometrów. W zależności od dnia skład prowadzi parowóz (w weekendy) lub lokomotywa spalinowa (w dni robocze). Pociąg parowy kursujący na tej linii nazywany jest „Movie Train”, ponieważ zagrał w ponad 20 hollywoodzkich filmach. Przejazd trwa 90 minut.

Strona internetowa: www.orangeblossomcannonball.com
Orange Blossom Cannonball na You Tube

Seminole Gulf Railway

„Pociągi obiadowe” (czyli przejazd połączony z posiłkiem na pokładzie pociągu) kursujące w wybrane dni w okolicach Fort Myers. Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej wynika, że najczęściej uruchamiane są tzw. „Murder Mystery Train”, kursujące pomiędzy Fort Myers do Tucker’s Grade i z powrotem (ok. 30 km w jedną stronę), a podróż powrotna trwa 3 i pół godziny. Przejazdy odbywają się po linii kolejowej używanej do przewozów towarowych.

Strona internetowa: semgulf.com
Seminole Gulf Railway na You Tube

TECO Line

Przejazdy zabytkowymi tramwajami po mieście Tampa. Kursują codziennie z centrum miasta do parku Centennial. Długość trasy około 4 km . Linia obecnie ma 11 przystanków, planuje się jej rozbudowę.

Strona internetowa: www.tecolinestreetcar.org
TECO Line na You Tube

%d bloggers like this: