Kolej na Podróż

Koleje turystyczne i wąskotorowe w Georgii

Blue Ridge Scenic Railway

Popularna kolej turystyczna kursująca w wybrane dni od marca do listopada, przy czym w czerwcu, lipcu i sierpniu przejazdy odbywają się codziennie. Pociągi jadą z Blue Ridge do McCaysville, pokonując 21 kilometrów. Podróż powrotna trwa 4 godziny, trasa wiedzie wzdłuż rzeki Toccoa. Pociągi zestawione są z lokomotywy spalinowej i zabytkowych wagonów z klimatyzacją oraz tzw. „letniaków”, czyli wagonów bez okien.

Strona internetowa: brscenic.com
Blue Ridge Scenic Railway na You Tube

River Street Streetcar

Zabytkowe tramwaje przewożące pasażerów wzdłuż rzeki przepływającej przez miasto Savannah. Tramwaj to autentyczny pojazd z lat trzydziestych ubiegłego wieku, przerobiony na ekologiczny „biodiesel”. Trasa liczy 1,2 km, a ze strony internetowej wynika, że pasażerowie mogą podróżować tramwajem, promem i autobusem zupełnie za darmo. Kursuje codziennie

Strona internetowa: www.connectonthedot.com
River Street Streetcar na You Tube

St Marys Railroad

Pociągi turystyczne wożące turystów w wybrane dni w okolicach St Marys. Przejazd powrotny trwa 75 minut, a pasażerowie mogą posłuchać wykładu przewodników. Trasa liczy ok. 8 km . Na uwagę zasługuje bardzo ładna trasa wzdłuż lasów i jezior.

Strona internetowa: www.stmarysrailroad.com
St Marys Railroad na You Tube

SAM Shortline

Kolej turystyczna z Cordele do Archery pokonująca trasę o długości 55 kilometrów, przy czym większość pociągów kursuje tylko na części trasy. Pociąg zestawiony jest z lokomotywy spalinowej i zabytkowych wagonów z 1949 r. z zamontowaną w późniejszych latach klimatyzacją. Kolej kursuje od marca do listopada w niedziele i wybrane dni.

Strona internetowa: www.samshortline.com
SAM Shortline na You Tube

Stone Mountain Scenic Railroad

Kolej kursująca po okrężnej, ośmiokilometrowej trasie w parku Stone Mountain, znanym z pięknych krajobrazów. Pociągi zestawione z lokomotywy spalinowej i zabytkowych wagonów z lat 40. ubiegłego wieku. Terminy kursowania to weekendy od marca do listopada oraz codziennie w czerwcu i lipcu. W dni kursowania pociągi odjeżdżają co 40-45 minut, przejazd trwa 25-35 minut.

Strona internetowa parku: www.stonemountainpark.com
Stone Mountain Scenic Railroad na You Tube

%d bloggers like this: