Kolej na Podróż

Koleje wąskotorowe i turystyczne w Connecticut

Connecticut Trolley Museum

Krótkie przejazdy zabytkowymi tramwajami po Muzeum Tramwajów w East Windsor. Przejazdy po dwukilometrowej trasie organizowane są w wybrane weekendy przez cały rok oraz codziennie w sezonie letnim. Samo muzeum warto odwiedzić ze względu na bogatą kolekcję zabytkowych tramwajów, wagonów kolejowych, autobusów i innych pojazdów z lat 1890-1950. Muzeum zbiera bardzo dobre opinie wśród zwiedzających, choć strona internetowa nie zachęca do wizyty.

Strona internetowa: www.ceraonline.org
Connecticut Trolley Museum na You Tube

Danbury Railway Museum

Niewielkie muzeum kolejnictwa w Danbury oferuje w wybrane dni krótkie przejażdżki pociągami zestawionymi z lokomotywy spalinowej i wagonów retro, najczęściej w weekendy od kwietnia do listopada. Przejazd po terenie muzeum trwa 20 minut, a chętni mogą się przejechać w kabinie lokomotywy. Muzeum istnieje dzięki wolontariuszom, posiada niedużą, ale ciekawą kolekcję zabytkowych pojazdów szynowych.

Strona internetowa: www.danbury.org/drm/index.htm
Danbury Railway Museum na You Tube

Essex Steam Train

Pociągi parowe kursujące w wybrane weekendy ze stacji Essex do przystani Deep River, skąd odpływają parowce na krótki rejs po rzece Deep. Pociągi zestawione z zabytkowych wagonów z lat dwudziestych ubiegłego wieku pokonują trasę 5,5 km ze średnią prędkością 30 km/h . Łączny czas podróży pociągiem i parowcem to dwie i pół godziny. Ze względu na malowniczą scenerię pociąg bardzo popularny wśród turystów.

Strona internetowa: www.essexsteamtrain.com
Essex Steam Train na You Tube


Essex Steam Train
(aut. Troy David Johnston, CC-BY, flickr.com)

Essex Steam Train
(aut. Troy David Johnston, CC-BY, flickr.com)

Naugatuck Railroad

Pociągi turystyczne kursujące w weekendy od maja do początku października pomiędzy stacjami Thomaston a Waterville. Kolei Naugatuck istnieje już od 1849 roku. W 1995 zawieszono regularne przewozy, rok później uruchomiono przejazdy turystyczne. Pociągi zestawione są z lokomotywy spalinowej i wagonów retro. Przejazd trwa 75 minut. Wolontariusze opiekujący się koleją stworzyli Railroad Museum of New England – muzeum z pokaźną kolekcją lokomotyw i wagonów, które można zwiedzić przy okazji wycieczki.

Strona internetowa: rmne.org
Naugatuck Railroad na You Tube


Naugatuck Railroad
(aut. Daniel Brooks, CC-BY, flickr.com)

Naugatuck Railroad
(aut. Daniel Brooks, CC-BY, flickr.com)

Shore Line Trolley Museum

Shore Line Trolley Museum w East Haven organizuje przejazdy zabytkowymi tramwajami po linii o długości ok. 2,4 km . Zabytkowe tramwaje kursują w weekendy przez cały rok.

Strona internetowa: shorelinetrolley.org
Shore Line Trolley Museum na You Tube

%d bloggers like this: