Kolej na Podróż

Kentucky – koleje turystyczne i wąskotorowe

Big South Fork Scenic Railway

Pociągi turystyczne uruchamiane w wybrane dni pomiędzy Stearns a Blue Heron. Pociągi zestawione są z lokomotyw spalinowych i wagonów tzw. „letniaków”, czyli bez szyb. Wycieczka trwa dwie godziny, wliczając w to półgodzinny postój na stacji Blue Heron. W pociągach nie ma toalet. Zarządca kolejki reklamuje trasę jako zachwycającą o każdej porze roku.

Strona internetowa: www.bsfsry.com
Big South Fork Scenic Railway na You Tube (07:28)(2014)
Big South Fork Scenic Railway na You Tube (12:07)(2013)
Big South Fork Scenic Railway na You Tube (11:21)(2010)

Bluegrass Scenic Railroad

Pięciokilometrowa linia pociągów turystycznych z Versailles do Milner. Pociągi kursują w weekendy od maja do października oraz na zamówienie. Pociągi zestawione z wagonów retro i lokomotywy spalinowej. Zarządca prowadzi również niewielkie muzeum kolejnictwa.

Strona internetowa: www.bgrm.org

Kentucky Railway Museum

Okazjonalnie uruchamiane pociągi turystyczne pomiędzy miasteczkami New Haven a Boston (koło Louisville). Długość trasy to około 17 kilometrów Linia jest częścią niewielkiego muzeum kolejnictwa, zarządca oferuje także krótkie przejazdy drezynami. Pociągi prowadzone są przez parowóz.

Strona internetowa: www.kyrail.org
Pociąg New Haven – Boston na You Tube (02:25)(2011)
Pociąg New Haven – Boston na You Tube (01:16)(2007)

Lexington Dinner Train

Ekskluzywne pociągi obiadowe kursujące w miesiącach letnich z Lexington do Versailles na trasie o długości 24 kilometrów. Przejazd trwa dwie lub dwie i pół godziny. Co ciekawe, podczas postoju w Versailles pasażerom nie wolno wysiadać z pociągu. Na pokładzie pociągu obowiązuje „dress code”, czyli wymagane są stosowne stroje.

Strona internetowa: www.lexingtondinnertrain.com
Lexington Dinner Train na You Tube (12:47)(2013)

My Old Kentucky Dinner Train

Kolejny z ekskluzywnych pociągów obiadowych. Trasa Bardstown – Bardstown Junction (32 km). Podróz trwa średnio dwie i pół godziny, również obowiązuje dress code. Zestawienie pociągu to lokomotywa spalinowa i wagony restauracyjne.

Strona internetowa: www.kydinnertrain.com
My Old Kentucky Dinner Train na You Tube (22:16)(2013)

%d bloggers like this: