Kolej na Podróż

Massachusets – koleje wąskotorowe i turystyczne

Cape Cod Central Railroad

Pociągi obiadowe i turystyczne pomiędzy Hyannis a Buzzards Bay. Przejazd tam i z powrotem pociągiem zestawionym z lokomotywy spalinowej i zwykłych wagonów trwa dwie godziny. Pasażerowie mogą zakupić przekąski, natomiast na pokład pociągu nie mogą wnieść własnego jedzenia. Na uwagę zasługuje malownicza trasa.

Strona internetowa: www.capetrain.com
Cape Cod Central Railroad na You Tube (06:44)(2015)
Cape Cod Central Railroad na You Tube (05:39)(2014)

Cape Flyer

Sezonowe połączenie weekendowe, umożliwiające mieszkańcom Bostonu dogodny dojazd z Bostonu na pociąg Cape Cod Central Railway. Przejazd z Bostonu trwa około trzy godziny. Pociąg kursuje od maja do września, zestawiony jest z lokomotywy spalinowej i zwykłych wagonów, w tym wagonu do przewozu rowerów.

Strona internetowa: capeflyer.com
Cape Flyer na You Tube (21:07)(2015)

Edaville Train

Kolej wąskotorowa o długości około 3 kilometrów w parku rozrywki Edaville USA w South Carver. Prawdopodobnie już nie kursuje.

Edaville Train na You Tube (06:21)(2011)

Hoosac Valley Service

Kolej turystyczna z Adams do North Adams, kursująca na trasie o długości 8 kilometrów. W czasie opracowywania artykułu trwała naprawa torowiska i kolejka nie kursowała.

Strona internetowa: hoosacvalleytrainride.com

Massachusetts Bay Railroad Enthusiasts

Stowarzyszenie uruchamiające pociągi wycieczkowe po różnych trasach stanu Massachusetts. Pociągi najczęściej wyruszają w trasę z Bostonu, czasami kursują również po nieczynnych liniach kolejowych. Bilety bardzo szybko się rozchodzą.

Strona internetowa: www.massbayrre.org

National Streetcar Museum

Narodowe Muzeum Tramwajów udostępnia zabytkowy tabor na linii tramwajowej łączącej śródmieście Lowell z muzeum. Długość linii to 3 kilometry. Zabytkowe tramwaje kursują od marca do listopada, przejazd jest bezpłatny.

Strona internetowa: www.trolleymuseum.org/lowell/
Przejazd zabytkowym tramwajem w Lowell na You Tube (03:18)(2015)

 


Zabytkowy tramwaj w Lowell
(aut. David Wilson, CC-BY-SA, flickr.com)

Zabytkowy tramwaj w Lowell
(aut. David Wilson, CC-BY-SA, flickr.com)

 

%d bloggers like this: