Kolej na Podróż

Minnesota – koleje wąskotorowe i turystyczne

Iron Horse Railroad Park

Krótkie przejażdżki pociągami retro przy Iron Horse Museum w miasteczku Chisago City. Pociągi zestawione są na ogół z parowozu i zabytkowych wagonów, ewentualnie jedzie wagon motorowy. Długość trasy to około 1,6 km. Brak szczegółowych informacji.

Iron Horse Railroad Park z kabiny maszynisty (10:36)(2012)
Iron Horse Railroad Park na You Tube (03:16)(2008)

Lake Superior & Mississippi Railroad

Kolej turystyczna kursująca po pięknej trasie wzdłuż brzegów rzeki St. Louis i po grobli na jeziorze. Jedna z najciekawszych kolei w Stanach Zjednoczonych, zagrożona likwidacją. Kursuje w weekendy od połowy czerwca do połowy października, przejazd tam i z powrotem trwa godzinę i 40 minut. Pociągi zestawione są z lokomotywy spalinowej wyprodukowanej w 1946 roku, dwóch wagonów retro z 1912 roku oraz wagonu otwartego.

Strona internetowa: www.lsmrr.org

North Shore Scenic Railroad

Pociągi turystyczne z Duluth do Two Harbors (40 kilometrów), kursują też na krótszych odcinkach wzdłuż brzegów jeziora Superior. Do dyspozycji są pociągi zestawione z lokomotywy spalinowej i starych wagonów oraz zabytkowy szynobus. Oprócz pociągów rozkładowych wycieczki tematyczne, czasami połączone z rejsem promem po jeziorze. Najdłuższa z wycieczek trwa 6 godzin, przy czym dwie godziny to przerwa na lunch. Pociągi kursują od maja do października w weekendy i wybrane dni tygodnia.

Strona internetowa: www.northshorescenicrailroad.org
North Shore Scenic Railroad na You Tube (05:37)(2014)

Osceola & St Croix Valley Railroad

Pociągi retro uruchamiane przez Minnesota Transport Museum z Osceoli w stanie Wisconsin do stacji Marine w dolinie St. Croix. Przejazd powrotny trwa 90 minut. W niektórych pociągach można również podróżować w wagonach klimatyzowanych. Uruchamiane sa też pociągi obiadowe.

Osceola & St Croix Valley Railroad na You Tube (14:41)(2014)
Osceola & St Croix Valley Railroad na You Tube – film promocyjny (04:28)(2011)

%d bloggers like this: