Kolej na Podróż

Missouri – koleje wąskotorowe i turystyczne

Belton, Grandview & Kansas City Railroad

Przejazdy pociągami zestawionymi z wagonów retro z lat dwudziestych ubiegłego wieku i lokomotywy spalinowej pomiędzy Belton a Grandview. Trasa o długości 4 km. Kolej kursuje w weekendy od kwietnia do października. Podróż tam i z powrotem trwa 45 minut. Strona internetowa bardzo słabo opracowana.

Strona internetowa: www.beltonrailroad.org
Belton, Grandview & Kansas City Railroad na You Tube (01:31)(2012)
Belton, Grandview & Kansas City Railroad na You Tube (01:34)(2010)

Frisco Silver Dollar Line Steam Train

Kolej wąskotorowa w parku rozrywki Silver Dollar w Branson. Kolejka prowadzona przez lokomotywę parową (jak podaje zarządca), kursuje od 14 marca do 30 grudnia w dniach otwarcia parku rozrywki (środa-sobota + wybrane dni). Przejażdżka trwa 20 minut.

Frisco Silver Dollar Line Steam Train na You Tube (09:08)(2011) cz. 1/2
Frisco Silver Dollar Line Steam Train na You Tube (06:05)(2011) cz. 2/2

Rothwell Miniature Park Railway

Kolej miniaturowa o długości 1,6 km w parku Rothwell, w Moberly. Pociąg kursuje w każdą niedzielę od kwietnia do października od 13:00 do 16:30. W Moberly znajduje się też niewielkie Muzeum Kolejnictwa, na jednej z ulic można zobaczyć wagon mieszkalny i wagon pasażerski.

Strona internetowa: www.moberlyminitrain.com
Rothwell Miniature Park Railway na You Tube (03:05)(2013)

Park rozrywki w St. Louis

Park rozrywki w St. Louis przygotował dla odwiedzających kilka atrakcji kolejowych. Najważniejsza z nich to Tommy G. Robertson Railroad – kolej parkowa prowadzona przez parowóz po trasie o długości 1,6 km. Druga to Foghorn Leghorn National Park Railway – typowa kolejka miniaturowa dla dzieci.

Tommy G. Robertson Railroad na You Tube (01:06)(2013)
Foghorn Leghorn National Park Railway na You Tube (01:01)(2010)

St. Louis Iron Mountain & Southern Railway

Pociągi turystyczne z Jackson do Allenville. Największą atrakcją są wagony pasażerskie z 1925 roku. Pociągi prowadzone przez lokomotywę spalinową. Czas przejazdu tam i z powrotem to 2 godziny. Pociągi rozkładowe kursują od kwietnia do grudnia w soboty, pociągi obiadowe w różne dni również w tym okresie. Uruchamiane są też pociągi specjalne, zwykle z okazji świąt.

Strona internetowa: www.slimrr.com
St. Louis Iron Mountain & Southern Railway na You Tube (09:13)(???)

%d bloggers like this: