Kolej na Podróż

Wirginia Zachodnia – koleje wąskotorowe i turystyczne

Cass Scenic Railroad

Kolej retro kursująca nieregularnie w okolicach miasteczka Cass. Pociągi prowadzone przez lokomotywę parową. Najciekawsza wycieczka to przejazd do Bald Knob, około 18 kilometrów od Cass, wycieczka trwa 4 i pół godziny. Również w ramach Mountain Rail Adventures

Strona internetowa: www.cassrailroad.com
Cass Scenic Railroad na You Tube (26:01)(2015)
Cass Scenic Railroad na You Tube (01:12:04)(2015)
Cass Scenic Railroad na You Tube (08:56)(2014)

 


Cass Scenic Railroad
(aut. Sonja, CC-BY, flickr.com)

Cass Scenic Railroad
(aut. Ron Cogswell, CC-BY-SA, flickr.com)

 

Locust Heights & Western Railroad

Prywatna kolejka wąskotorowa niedaleko Clarksburg, jeżdżąca w środy od czerwca do października po trasie o długości 1,2 km. Pociągi prowadzone przez replikę lokomotywy parowej. Kolejka kursuje od 1974 roku. Oprócz repliki parowozu w pociągu są wagony otwarte i wagon mieszkalny. Wagon mieszkalny pierwotnie został zbudowany jako plac zabaw dla córki właścicieli kolejki. Przejazdy darmowe, mile widziane dobrowolne datki.

Locust Heights & Western Railroad na You Tube (16:26)(2015)
Locust Heights & Western Railroad na You Tube (05:05)(2013)

Mountain Rail Adventures

Popularna kolej turystyczna obsługująca sezonowe połączenie na kilku trasach. Kursuje głównie w weekendy od kwietnia do października. Do wyboru kilka pociągów, między innymi New Tygart Flyer z Elkins do High Falls (33 km) lub Mountain Explorer Dinner Train (pociąg obiadowy). Z kolei dla miłośników kolei najatrakcyjniejszy będzie pociąg Durbin Rocket z Durbin do Piney Island (8 km), prowadzony przez parowóz. Ceny stosunkowo wysokie.

Strona internetowa: mountainrailwv.com
Pociąg New Tygart Flyer na You Tube (10:23)(2013)
Pociąg Durbin Rocket na You Tube (22:19)(2013)

New River Train

New River Train to jedna z wycieczek oferowanych przez Collis P. Huntington Railroad Historical Society. Pociągi jadą z Huntington do St. Albans, po linii z regularnym ruchem towarowym i pasażerskim. Wycieczka trwa 12 godzin. Kilka klas wagonów do wyboru – nowoczesny wagon klimatyzowany, wagon zabytkowy, wagon panoramiczny i wagon z prywatnymi przedziałami. Pociągi kursują w wybrane dni.

Strona internetowa: www.newrivertrain.com
New River Train na You Tube (03:54)(2011)

Potomac Eagle Scenic Railroad

Kilkugodzinna wycieczka pociągami turystycznymi z Wappocomo do stacji Petersburg. Pociąg przejeżdża przez malownicze tereny, które są siedliskiem rzadkiego orła łysego i to właśnie możliwość zobaczenia tego gatunku ptaka przyciąga sporo turystów. Pociągi zwykle kursują w soboty od kwietnia do października. Skład pociągu to lokomotywa spalinowa, kilka klas wagonów retro oraz wagon restauracyjny i wagon typu salonka.

Strona internetowa: www.potomaceagle.info
Potomac Eagle Scenic Train na You Tube (06:27)(2015)
Potomac Eagle Scenic Train na You Tube (04:49)(2013)

 


Potomac Eagle Scenic Railroad
(aut. brownpau, CC-BY, flickr.com)

Potomac Eagle Scenic Railroad
(aut. brownpau, CC-BY, flickr.com)

 

%d bloggers like this: