Kolej na Podróż

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku – recenzja

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku zostało oddane do użytku kilka lat temu.  Zakładałem, że w Prudniku nie będę musiał nocować z pijanymi imprezowiczami w pokoju wieloosobowym, a informacje i zdjęcia na stronie schroniska przekonały mnie do skorzystania z usług tej placówki, choć obawiałem się lokalizacji – według mapy schronisko mieściło się daleko od dworca kolejowego i od centrum.  Spędziłem tam jedną noc w pokoju sześcioosobowym. Akurat mieli mało osób, więc byłem jedynym gościem w pokoju. W sezonie i w weekendy obłożenie jest bardzo duże, dlatego należy wcześniej rezerwować miejsce noclegowe.

Zobacz również:

Prudnik w jeden dzień – co zobaczyć?
Dworzec kolejowy w Prudniku – informacje

Pierwszy z cyklu mini-przewodników o podróży pociągiem po polskich regionach i województwach. Województwo opolskie to…

Posted by Kolej na Podróż on Thursday, 24 January 2019

LOKALIZACJA

Schronisko położone jest na terenie dawnych koszarów wojskowych. Na mapach Google i w aplikacji Google Street View odległości od centrum i dworca kolejowego są mylne. Do centrum Prudnika dojdziemy w 5-7 minut przez ładny park miejski, natomiast do dworca kolejowego można dojść w 15 minut, o ile idzie się skrótem przez ogródki działkowe (ulica Mieszka I, choć trudno tę ścieżkę nazwać ulicą), następnie kładką nad rzeczką Prudnik i dalej schodami do Placu Zamkowego (ulica Stroma).  W ostateczności można skorzystać z komunikacji miejskiej (przystanek 30 metrów od schroniska – obsługa poda lokalizację), ale naprawdę nie jest to konieczne.

Jak dla mnie lokalizacja idealna – blisko centrum miasta, ale okolica cicha, spokojna, dawne koszary mają swój klimat, a przy odpowiedniej pogodzie to świetne miejsce do robienia zdjęć. Do najbliższego sklepu spożywczego trzeba iść około 10 minut (nie licząc sklepiku na małej stacyjce paliw), lecz dla mnie nie odgrywało to znaczenia.  Dla mnie miejsce idealne – 10/10.

KOMFORT I WYPOSAŻENIE

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku mieści się w wyremontowanym budynku. Od czasu remontu minęło kilka lat, ale całość nadal robi wrażenie. Przed schroniskiem zobaczymy zadbany ogródek, po drugiej stronie niewielki parking. Z zewnątrz budynek prezentuje się świetnie, brakuje jedynie ławki przed budynkiem, na której można byłoby spokojnie usiąść.

Budynek przystosowano dla potrzeb osób niepełnosprawnych – jest winda i dwa specjalne pokoje.

Schronisko posiada w swojej ofercie pokoje 2-, 3- , 4- ,5- i 6-osobowe, część z możliwością dostawki. Dodatkowo dwa apartamenty dwuosobowe. Łącznie 66 miejsc noclegowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki z kabiną prysznicową. Ponadto osobne toalety dostępne są na każdym piętrze na korytarzu. Duży plus – rzadko w schroniskach jest tyle toalet.

Jeśli chodzi o komfort, to można się przyczepić do łóżek (osobom o wzroście 185 cm może być ciasno na łóżku – to schronisko szkolne) oraz cienkich kołder (zimą mogą nie wystarczyć).  W pokoju sześcioosobowym łóżka piętrowe, ogólnie wygodnie.

Wyposażenie pokoju to biurko z dwoma krzesłami, szafki, duża szafa i gniazdka. Gniazdek sporo, dla każdego wystarczy. Wygląd pokoju bardzo ładny, wykładzina na podłodze, również duży plus za ładną pościel i ręcznik w cenie.  Wszystko nadal pachnie nowością. Ocena 10/10.

STOSUNEK CENA/JAKOŚĆ

Jeśli chodzi o ceny, to za noc w pokoju sześcioosobowym płaciłem 35 złotych. Tyle samo płaci się za osobę w pokojach 3-, 4- i 5-osobowych, najlepiej więc mają małe grupy.  Nocleg w pokoju dwuosobowym kosztuje 45 złotych od osoby, jeżeli ktoś chce mieć pokój dwuosobowy tylko dla siebie, musi zapłacić 85 złotych.

Według mnie ceny są bardzo dobre, jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. Musimy się jednak liczyć z dokwaterowaniem innych. Wyjątkiem jest pokój jednoosobowy. Moim zdaniem cena 85 złotych za osobę jest zbyt wygórowana jak na schronisko w tak małym mieście jak Prudnik. 60 złotych w porządku, ale za 85 złotych można przenocować w średniej klasy hotelu w większym mieście, również w pokoju jednoosobowym z łazienką.

Wyżywienie tylko dla grup powyżej 10 osób w formie cateringu – na I piętrze jest niewielka jadalnia.

Ocena: 8,5/10

CZYSTOŚĆ:

Czystość bez zarzutu. Wszystko czyste jak na zdjęciach. Ocena: 10/10

PERSONEL:

Podczas pobytu miałem okazję poznać dwie panie na recepcji. Obie panie bez zastrzeżeń – sympatyczne, uczynne, do tego ładne. Recepcja pełni również funkcję punktu informacji turystycznej, można spokojnie pytać o atrakcję, poprosić o plan Prudnika, broszury informacyjne itp.  Dla personelu duży plus.

Odpowiedź na zapytanie mailowe o obłożenie i rezerwację bardzo szybka

Ocena 10/10.

PODSUMOWANIE:

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku oceniam bardzo wysoko. Standard europejski za niewygórowane ceny (poza pokojem na wyłączność), bardzo czysto, świetna lokalizacja, uprzejmy personel – schronisko to wizytówka Prudnika.  Polecam zwykłym turystom, lubiącym odpocząć w przyjemnych warunkach, bez hałasowania lub upijania się do nieprzytomności. Jeżeli będę w okolicy, na pewno tam się zatrzymam.

DANE KONTAKTOWE:

Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Dąbrówka” w Prudniku
48-200 Prudnik
Ul. Dąbrowskiego 26
Strona internetowa: https://schroniskoprudnik.pl/

OD AUTORA:

Artykuł jest niezależną recenzją. Za nocleg płaciłem tyle, co każdy inny gość. Zdjęcia robiłem bez wiedzy pracowników schroniska.

Spodobał ci się wpis? Jeśli tak, zapraszam do polubienia naszego profilu na Facebooku.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku - budynek

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku – budynek

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku - budynek

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku – budynek

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku - korytarz

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku – korytarz

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku - klatka schodowa

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku – klatka schodowa

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku - jadalnia

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku – jadalnia

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku - pokój sześcioosobowy

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku – pokój sześcioosobowy

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku - pokój sześcioosobowy

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku – pokój sześcioosobowy

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku - pościel

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku – pościel

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku - łazienka w pokoju

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Dąbrówka w Prudniku – łazienka w pokoju

Ulica Dąbrowskiego przy schronisku

Ulica Dąbrowskiego przy schronisku

Chodnik przy ulicy Dąbrowskiego prowadzącej do schroniska

Chodnik przy ulicy Dąbrowskiego prowadzącej do schroniska

%d bloggers like this: