Kolej na Podróż

Dworzec kolejowy w Prudniku – informator

Dworzec kolejowy w Prudniku położony jest niedaleko centrum miasta, gdzie dojdziemy skrótem przez ogródki działkowe, kładkę nad rzeczką Prudnik i schody przy ulicy Stromej.  Skrót doskonale widać na mapach Google, dzięki niemu dostaniemy się do centrum znacznie szybciej niż w przypadku innych dróg.

Budynek dworca z zewnątrz wygląda bardzo ładnie, jest stosunkowo duży. Podczas mojego pobytu poczekalnia była dostępna dla podróżnych, kasy biletowe zlikwidowano natomiast osiem lat temu, na dworcu nie ma też biletomatu. Poza kilkoma ławkami w poczekalni i hurtownią w jednym z pomieszczeń nie ma tu nic. Przykro patrzeć na piękny, niszczejący dworzec.

Zobacz również:

Podróż pociągiem po Polsce – przewodnik dla pasażerów
Polska – spis artykułów z Polski na blogu
Prudnik w jeden dzień – co zobaczyć?

Pierwszy z cyklu mini-przewodników o podróży pociągiem po polskich regionach i województwach. Województwo opolskie to…

Posted by Kolej na Podróż on Thursday, 24 January 2019

Od strony peronu 1 i 2 zwraca uwagę bardzo duża liczba torów. Dodajmy – pustych torów. To obraz nędzy i rozpaczy świadczący o upadku tętniącej niegdyś życiem linii kolejowej. Na pocieszenie pozostało kilka szynobusów dziennie. Peron 1 z wiatą przyścienną z metalowymi słupami.

Budynek dworca otoczony jest przez zaniedbane trawniki ze starymi, rozlatującymi się ławkami. Budynek szaletów dworcowych od dawna stoi nieczynny,  ustawiono jedną kabinę toi-toi.

Przed dworcem znajduje się dość duży plac z parkingiem i przystankiem autobusowym komunikacji miejskiej. Nawierzchnia placu z kocich łbów, taką samą nawierzchnię mają dwie drogi dojazdowe do dworca. Chodniki również ze starą nawierzchnią. Jesienią wygląda to przepięknie.

Dworzec kolejowy w Prudniku to miejsce piękne, klimatyczne, lecz zaniedbane. Tu nie trzeba remontu generalnego, wystarczyłoby choć trochę zadbać o otoczenie. To miejsce ma ogromny, niewykorzystany potencjał. Takich stacji znajdziemy coraz mniej.

Zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnisz ten post znajomym lub dodasz odnośnik do mojego bloga 🙂 A TUTAJ zamieściłem spis najciekawszych artykułów na blogu – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Dworzec kolejowy w Prudniku

Dworzec kolejowy w Prudniku

Prudnik - dworzec kolejowy - peron 1

Prudnik – dworzec kolejowy – peron 1

Dworzec kolejowy w Prudniku

Dworzec kolejowy w Prudniku

Prudnik - dworzec kolejowy

Dworzec kolejowy i plac przed dworcem

Prudnik - dworzec kolejowy - poczekalnia

Dworzec kolejowy w Prudniku – poczekalnia

Prudnik - dworzec kolejowy - poczekalnia

Dworzec kolejowy w Prudniku – poczekalnia

Prudnik - dworzec kolejowy - peron 1

Dworzec kolejowy – peron 1

Prudnik - dworzec kolejowy - widok na puste tory

Dworzec kolejowy – widok na puste tory

Prudnik - dworzec kolejowy - widok w stronę Szybowic

Widok w stronę Szybowic

Prudnik - przystanek przy dworcu kolejowym

Przystanek przy dworcu kolejowym

%d bloggers like this: