Kolej na Podróż

PKP Intercity nokautuje Polskiego Busa

Najlepszy przewoźnik kolejowy – PKP Intercity – może pochwalić się kolejnym sukcesem. Pomimo znacznego ograniczenia puli biletów promocyjnych na trasie Katowice – Warszawa to Polski Bus poniósł porażkę.

Jak wynika z rozkładu jazdy Polskiego Busa, od grudnia 2015 roku pomiędzy Warszawą a Katowicami będą kursować tylko 4 pary autokarów (zamiast 9 jak dotychczas), z czego dwie pary to autokary relacji Warszawa – Katowice – Bratysława – Wiedeń, od lat cieszące się ogromną popularnością.

Kiedy próbowałem kupić bilety na grudzień 2015 r., wyszukiwarka pokazywała cenę 20 złotych, a więc Polski Bus również wycofał się z promocji lub znacznie ograniczył kontyngent biletów za 9 złotych.

Od 13 grudnia 2015 roku wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Będą nowe połączenia PKP Intercity z Warszawy do Łodzi i Katowic, przy których autobusowa konkurencja raczej nie ma szans, może jedynie „grosikowi turyści” z biletami za złotówkę będą jeździć autobusami, aby pochwalić się na blogach lub Facebooku, że można tanio podróżować.

PKP Intercity miażdży konkurencję. Miejmy nadzieję, że nie zlikwidują oferty „Bilet Taniomiastowy” na dojazd z Katowic i Krakowa do Łodzi, jak również nie podniosą cen biletów na pociągi TLK i IC.

Wymowny jest fakt, iż Polski Bus szumnie zapowiada nowe połączenia, a kiedy dochodzi do cięć połączeń, na portalach turystycznych cisza.

%d bloggers like this: