Kolej na Podróż

Przedświąteczny konkurs PKP Intercity

Najlepszy polski przewoźnik kolejowy – PKP Intercity – ogłosił kolejny konkurs. Trzeba się pospieszyć, bo konkurs potrwa tylko 10 dni – od 11.12.2015 r. do 21.12.2015 r.

Zadanie dla uczestników jest proste – należy zrobić zdjęcie otwartej walizki (lub plecaka), pokazujące, w jaki sposób został spakowany bagaż. Zdjęcie następnie należy udostępnić jako publiczne na oficjalnym profilu PKP Intercity. Pociąg do podróży na Facebooku. Do opisu trzeba dołączyć trzy znaczniki (tzw. hashtagi) #Victorinoxwpodrozy #pkpintercity #Victorinox.

Nagrody to 5 zestawów w postaci kosmetyczki firmy Victorinox oraz vouchera na przejazd pociągiem EIC lub EIP w drugiej klasie.

Podobnie jak w konkursie dla spamerów, tak w tym konkursie uczestnik zrzeka się praw autorskich do pracy na rzecz organizatora.

Ciekawostką jest zapis w regulaminie, według którego uczestnicy przeniosą na Organizatora prawa autorskie majątkowe i pokrewne do rozporządzania i korzystania z prac oraz wszelkich wchodzących w ich skład komponentów stanowiących przedmiot praw autorskich oraz praw pokrewnych.  Jeżeli potraktujemy ten zapis  dosłownie, co w przypadku jakże inteligentnych i kulturalnych prawników PKP Intercity jest bardzo możliwe, to prawa pokrewne dotyczą też rzeczy widocznych na zdjęciu (komponentów), a więc zgodnie z regulaminem jako organizator PKP Intercity mogłoby rozporządzać i korzystać z walizki/plecaka, jak i rzeczy w nim spakowanych z pracy konkursowej każdego uczestnika. Inaczej mówiąc laptop, pieniądze, dokumenty i inne rzeczy widoczne na zdjęciu pozostawałyby do dyspozycji PKP Intercity. Tak niejednoznaczny zapis bardzo źle świadczy o najlepszym polskim przewoźniku, o prawnikach tej firmy nie mówiąc.

Regulamin konkursu: https://www.intercity.pl/pl/dokumenty/Dzial%20prasowy/Regulamin%20konkursu%20fotograficznego_Victorinox__11.12_ost.pdf

 

%d bloggers like this: