Kolej na Podróż

Feldkirch – praktyczny przewodnik

Małe, słabo znane wśród turystów, całkiem ładne austriackie miasteczko tuż przy granicy z Liechtensteinem. Feldkirch to miasto podobnej wielkości jak niedaleka Bregencja, lecz moim zdaniem, dużo ładniejsze.

Nad miasteczkiem góruje zamek Schattenburg będący jednocześnie najbardziej charakterystycznym zabytkiem. Wybudowany w XIV wieku od 1825 roku jest własnością miasta. Był kilka razy przebudowywany, służył jako koszary, a obecnie mieści się w nim popularne wśród turystów muzeum regionalne. Zamek wydaje się być trochę zaniedbany, jednak warto go odwiedzić, bowiem z niewielkiego wzgórza można podziwiać panoramę Feldkirch.

W centrum miasta można zobaczyć zachowane fragmenty umocnień, katedrę św. Mikołaja, pałac Liechtensteinów, w którym obecnie mieści się archiwum i biblioteka oraz wieżę Katzenturm, kiedyś była częścią umocnień miejskich, a później dzwonnicą. Nie wiem, jaką funkcję pełni obecnie.

Mnie się podobała cała, niewielka starówka z romantycznymi uliczkami, na których można zobaczyć piękne, zadbane kamienice. Trafią się oczywiście zaniedbane budynki, lecz ogólne wrażenie jest bardzo dobre. Oczywiście najładniejszym miejscem jest rynek.

Poza centrum widać zadbane, zabytkowe wille.

Feldkirch warto odwiedzić, ale centrum można obejść pieszo w półtorej godziny. Łatwo stąd dojechać do Liechtensteinu autobusem, jak i do szwajcarskiego Buchs. W Feldkirch zatrzymują się pociągi Zurych – Wiedeń. Dobre miasto na krótki wypad, natomiast nie polecałbym na dłuższy pobyt, chyba że jako bazę wypadową do innych austriackich i szwajcarskich miast.

FELDKIRCH – ATRAKCJE

Schattenburg Museum – muzeum mieszczące się w zamku. Jak można przeczytać w opiniach internautów, muzeum warto zobaczyć ze względu na atmosferę, bardzo dobrze oddającą średniowieczne czasy. Ponadto z okien zamku można zrobić ładne zdjęcia centrum Feldkirch.

Strona internetowa: www.schattenburg.at

Zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnicie ten post znajomym lub dodacie odnośnik do mojego bloga 🙂

Rynek w Feldkirch

Rynek

Rynek w Feldkirch

Rynek

Budynek przy Rynku

Budynek przy rynku

Uliczka w centrum

Uliczka w centrum

Uliczka

Uliczka przy rynku

Rzeka

Rzeka przepływająca przez centrum

Zamek

Zamek

Zamek

Zamek

Feldkirch

Panorama Feldkirch ze wzgórza zamkowego

%d bloggers like this: