Kolej na Podróż

Pociąg Kętrzyn – Węgorzewo 2017

Pociąg Kętrzyn – Węgorzewo to drugi z pociągów sezonowych, które uruchamia Grupa SKPL. Pociąg będzie kursował codziennie od 8 lipca do 24 września 2017 roku. W dni robocze pociąg Kętrzyn – Węgorzewo będzie skomunikowany w Kętrzynie z pociągami PKP Intercity, natomiast weekendowy rozkład ułożono pod skomunikowania z pociągami Polregio.

Rozkładowe pociągi pasażerskie na linii Kętrzyn – Węgorzewo nie kursują od 1992 roku. Kolej turystyczna zaczęła po tej linii kursować w 2008 roku. Były jednak lata, kiedy pociągi nie wyjechały w trasę. Przez długi czas pociąg zestawiony był z lokomotywy spalinowej i jednego starego wagonu typu „ryflak”, obecnie Grupa SKPL wysyła na linię zmodernizowane „ryflaki”. AKTUALIZACJA: w 2017 roku na linii prawdopodobnie będą kursować tylko czeskie wagony motorowe, przez co przejazd straci sporo ze swojego uroku.

Pociąg Kętrzyn – Węgorzewo pokonuje odległość ok. 33 km w ciągu 80 minut. W relacjach z podróży turyści podkreślają specyficzną atmosferę linii.

Pociąg po drodze zatrzymuje się w pobliżu Wilczego Szańca oraz parku miniatur Mazurolandia.

Jeżeli planujecie podróż pociągiem i poszukujecie niedrogich noclegów, w Węgorzewie działa Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy Liceum Ogólnokształcącym. W Kętrzynie takie schronisko działało również przy internacie Powiatowego Centrum Edukacji, obecnie na stronie internatu brak informacji o ofercie noclegowej.

Pociąg Kętrzyn – Węgorzewo na You Tube:

Na You Tube znajdziemy sporo filmów z przejazdu pociągami turystycznymi. Oto dwa z nich:

Pociąg Kętrzyn – Węgorzewo w 2016 roku (09:37)
Pociąg Kętrzyn – Węgorzewo w 2014 roku (20:11)

Rozkład jazdy:

Kętrzyn - Węgorzewo

Pociąg Kętrzyn – Węgorzewo – rozkład jazdy 2017. Po kliknięciu plik otworzy się w pełnym rozmiarze.

Niestety, Grupa SKPL nie podała cen biletów na pociąg Kętrzyn – Węgorzewo. Według cennika tego przewoźnika bilet na całą trasę powinien kosztować 12 złotych w jedną stronę dla osoby dorosłej. W czasie opracowywania informacji biletów nie można było kupić na portalu Koleo, który chwali się współpracą z Grupą SKPL i możliwością zakupu biletów na wszystkie pociągi w Polsce.

Uwaga: W sprawach rozkładu jazdy i kursowania pociągu należy kontaktować się bezpośrednio z Grupą SKPL.

Zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnicie ten post znajomym lub dodacie odnośnik do mojego bloga 🙂

%d bloggers like this: