Kolej na Podróż

Razem w Polskę – weekendowa oferta PKP Intercity i Polregio

Niektórzy z czytelników pamiętają jeszcze ofertę Bilet Podróżnika + Regio umożliwiającą podróże pociągami PKP Intercity i Przewozów Regionalnych. Świetna oferta kilka lat temu została zlikwidowana. Na szczęście PKP Intercity i Polregio (Przewozy Regionalne) poszły po rozum do głowy i ponownie wprowadziły promocyjne bilety weekendowe pod nazwą „Razem w Polskę”.

Zobacz również: 

Podróż pociągiem po Polsce – przewodnik dla pasażerów
Tanie podróże z Przewozami Regionalnymi – przegląd ofert i promocji

Kilka dni temu na blogu pojawiło się zestawienie najciekawszych ofert PKP Intercity wraz z podstawowymi informacjami o…

Posted by Kolej na Podróż on Saturday, 2 March 2019

 

Bilet weekendowy Razem w Polskę to oferta obowiązująca od połowy lipca 2017 roku. Uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami PKP Intercity i Polregio  od godziny 19:00 w dniu roboczym poprzedzającym dzień wolny od pracy do 06:00 dnia następującego po dniach wolnych od pracy. W praktyce najczęściej bilet weekendowy Razem w Polskę obowiązuje od piątku od 19:00 do poniedziałku do godziny 06:00.

Jeśli w piątek lub poniedziałek przypada dzień wolny od pracy, okres ważności biletu jest wydłużany automatycznie, natomiast w przypadku, kiedy dzień wolny od pracy wypada w czwartek lub wtorek, wydłużenie każdorazowo zależy od decyzji PKP Intercity. Jak pokazują doświadczenia ostatnich lat, przewoźnik rzadko wydłuża ważność biletów w takich sytuacjach, bowiem zwyczajnie im się to nie opłaca – podróżni i tak jadą, a w pociągach panuje tłok.

Bilet weekendowy Razem w Polskę dostępny jest w dwóch wersjach:

Razem w Polskę Standard – bilet ważny w pociągach TLK i IC przewoźnika PKP Intercity oraz w pociągach Polregio (Przewozy Regionalne). Cena biletu to 109 złotych.

Razem w Polskę Komfort – bilet ważny w pociągach TLK, IC, EIC i EIP przewoźnika PKP Intercity oraz w pociągach Polregio. Cena biletu to 189 złotych, przy czym za każdą podróż pociągiem EIP należy uiścić 10 złotych dopłaty.

Bilet honorują Koleje Dolnośląskie.

Bilet Razem w Polskę ważny jest tylko w drugiej klasie. Nie ma możliwości przejścia do pierwszej klasy ani podróży w wagonie sypialnym lub w wagonie z miejscami do leżenia.

Bilet Razem w Polskę na razie można kupić w kasach biletowych PKP Intercity i Polregio. Nie ma możliwości zakupu biletu przez internet, co może się jednak wkrótce zmienić.

Jest to bilet imienny, ważny z dowodem tożsamości, którego numer wpisujemy na bilecie. Od ceny biletu Razem w Polskę nie stosuje się ulg ustawowych.

Wprowadzenie tej oferty to bardzo dobre posunięcie, bowiem czasami trudno było opracować plan porządnej wycieczki bez korzystania z pociągów Polregio. Jedyna wada to fakt, iż bilet nie jest honorowany w pociągach przewoźników samorządowych (wyjątek to Koleje Dolnośląskie), więc skomplikuje to podróż osobom chcących pozwiedzać na przykład województwo śląskie, gdzie kursują głównie pociągi Kolei Śląskich (ale również sporo pociągów PKP Intercity).

Mimo wszystko należy pochwalić PKP Intercity. Wprowadzenie zryczałtowanej ceny biletów powrotnych do Budapesztu oraz biletu Razem w Polskę świadczy o tym, iż są w tej firmie osoby, które potrafią coś więcej niż straszenie procesami i ogromnymi odszkodowaniami.

Spodobał ci się wpis? Jeśli tak, zapraszam do polubienia naszego profilu na Facebooku.

Flirt PKP Intercity

Flirt PKP Intercity – pierwsza klasa

 

%d bloggers like this: