Kolej na Podróż

Belgrad – Bar – zmiany i zamieszanie z rozkładem

Przed wakacjami stworzyłem przewodnik opisujący dojazd pociągiem do Czarnogóry. Niestety, w związku ze zmieniającymi się rozkładami jazdy oraz sprzecznymi informacjami, aktualizacja tego rozkładu okazała się niewykonalnym zadaniem. Oto najnowsze informacje na temat kursowania pociągów na trasie Belgrad – Bar.

– od 15 lipca pociągi na trasie Belgrad – Bar, przynajmniej do września, kursują bez autobusowej komunikacji zastępczej, czyli pociąg jedzie na całej trasie.

Uwaga!!! Kursowanie pociągów zmienia się na przestrzeni lat i informacje podane we wpisie mogą być nieaktualne. Zapraszam do lektury aktualizowanych przewodników:
Kolej w Serbii – przewodnik dla pasażerów
Kolej w Czarnogórze – przewodnik dla pasażerów

 

– 15 lipca uruchomiono sezonowy pociąg nocny Subotica – Bar.

– od tego samego dnia pociąg nocny Belgrad – Bar nie jeździ przez Kragujevac, tylko normalną trasą przez Valjevo.

– koleje węgierskie uruchomiły sprzedaż biletów Montenegro Specijal przez internet i ogłosiły, że od 15 lipca dwa razy w tygodniu kursują bezpośrednie wagony Budapeszt – Bar.  Bilety Montenegro Specijal z Budapesztu do Baru i z powrotem kosztują 66 euro, do cen należy doliczyć miejscówkę lub dopłatę do wagonu z miejscami do siedzenia albo sypialnego.

– koleje czeskie zainaugurowały kursowanie wagonów pasażerskich Praga – Bar. Cena biletu powrotnego CityStar wynosi 4631 CZK (dla posiadaczy IN Karty 4320 CZK), dopłata do miejsca w przedziale trzyosobowym wagonu sypialnego to 18,2 EUR.

– 24 lipca 2017 roku koleje słowackie na swoim profilu na Facebooku ogłosiły, iż koleje węgierskie odwołały kursowanie wagonów bezpośrednich Budapeszt – Bar i do Baru kursują jedynie wagony bezpośrednie kolei czeskich.

Sytuacja na trasie Belgrad – Bar w tegoroczne wakacje jest dla mnie niejasna i zmienia się jak w kalejdoskopie, dlatego nie jestem w stanie podać wiarygodnych i aktualnych informacji. Proszę więc czytelników o wyrozumiałość.

Bilety powrotne Budapeszt – Bar za 66 euro można kupić na stronie elvira.mav-start.hu. Co ciekawe, również w tym przypadku koleje węgierskie zapowiadały jeszcze przed wakacjami, iż w tym roku nie będzie można kupić tych biletów przez internet (w styczniu natomiast zapowiadano sprzedaż internetową).

Spodobał ci się wpis? Jeśli tak, zapraszam do polubienia naszego profilu na Facebooku.

%d bloggers like this: