Kolej na Podróż

Belgrad – Bar – zmiany i zamieszanie z rozkładem

Koleje w Europie Albania Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Hiszpania Holandia Irlandia Kosowo Litwa Luksemburg Łotwa Macedonia Mołdawia Niemcy Norwegia Portugalia Rosja Rumunia Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Węgry Wielka Brytania Włochy

Przed wakacjami stworzyłem przewodnik opisujący dojazd pociągiem do Czarnogóry. Niestety, w związku ze zmieniającymi się rozkładami jazdy oraz sprzecznymi informacjami, aktualizacja tego rozkładu okazała się niewykonalnym zadaniem. Oto najnowsze informacje na temat kursowania pociągów na trasie Belgrad – Bar.

– od 15 lipca pociągi na trasie Belgrad – Bar, przynajmniej do września, kursują bez autobusowej komunikacji zastępczej, czyli pociąg jedzie na całej trasie.

– 15 lipca uruchomiono sezonowy pociąg nocny Subotica – Bar.

– od tego samego dnia pociąg nocny Belgrad – Bar nie jeździ przez Kragujevac, tylko normalną trasą przez Valjevo.

– koleje węgierskie uruchomiły sprzedaż biletów Montenegro Specijal przez internet i ogłosiły, że od 15 lipca dwa razy w tygodniu kursują bezpośrednie wagony Budapeszt – Bar.  Bilety Montenegro Specijal z Budapesztu do Baru i z powrotem kosztują 66 euro, do cen należy doliczyć miejscówkę lub dopłatę do wagonu z miejscami do siedzenia albo sypialnego.

– koleje czeskie zainaugurowały kursowanie wagonów pasażerskich Praga – Bar. Cena biletu powrotnego CityStar wynosi 4631 CZK (dla posiadaczy IN Karty 4320 CZK), dopłata do miejsca w przedziale trzyosobowym wagonu sypialnego to 18,2 EUR.

– 24 lipca 2017 roku koleje słowackie na swoim profilu na Facebooku ogłosiły, iż koleje węgierskie odwołały kursowanie wagonów bezpośrednich Budapeszt – Bar i do Baru kursują jedynie wagony bezpośrednie kolei czeskich.

Sytuacja na trasie Belgrad – Bar w tegoroczne wakacje jest dla mnie niejasna i zmienia się jak w kalejdoskopie, dlatego nie jestem w stanie podać wiarygodnych i aktualnych informacji. Proszę więc czytelników o wyrozumiałość.

Bilety powrotne Budapeszt – Bar za 66 euro można kupić na stronie elvira.mav-start.hu. Co ciekawe, również w tym przypadku koleje węgierskie zapowiadały jeszcze przed wakacjami, iż w tym roku nie będzie można kupić tych biletów przez internet (w styczniu natomiast zapowiadano sprzedaż internetową).

Spodobał ci się wpis? Jeśli tak, zapraszam do polubienia naszego profilu na Facebooku.

%d bloggers like this: