Kolej na Podróż

Pociąg Wilno – Dyneburg

W połowie stycznia 2018 roku koleje litewskie uruchomiły weekendowy pociąg Wilno – Dyneburg (Daugavpils). Jest to pierwsze od kilku lat pasażerskie połączenie kolejowe pomiędzy Litwą a Łotwą. Na razie kursują dwie pary pociągów w soboty i niedziele. Rozkład jazdy nie zachęca do podróży, bowiem pociąg po przyjeździe do Dyneburga stoi około godzinę i wraca, a pierwszy wyjazd z Wilna jest bardzo wcześnie.

Pociąg Wilno – Dyneburg – rozkład jazdy:

Wilno (odj. 05:42) – Dyneburg (przyj. 08:29)
Wilno (odj. 11:45) – Dyneburg (przyj. 14:36)

Dyneburg (odj. 08:57) – Wilno (przyj. 11:39)
Dyneburg (odj. 15:41) – Wilno (przyj. 18:24)

Pociąg Wilno – Dyneburg – ceny biletów:

Cena za bilet z Wilna do Dyneburga wynosi 9 euro w jedną stronę.

Połączenie obsługiwane jest przez niezmodernizowany spalinowy zespół trakcyjny.

Rozkład jazdy jest niezbyt atrakcyjny, szczególnie dla osób nocujących poza Wilnem, ponieważ godzina to za mało na zakupy i zwiedzanie Dyneburga, natomiast prawie 6 godzin to trochę za dużo, bowiem poza terenem dawnej twierdzy w drugim co do wielkości mieście Łotwy nie ma zbyt wiele interesujących atrakcji.

Z Dyneburga można kontynuować podróż pociągiem do Rygi, ale łączny czas przejazdu pociągiem nie stanowi konkurencji dla autokarów jeżdżących z Wilna do stolicy Łotwy.

Zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnisz ten post znajomym lub dodasz odnośnik do mojego bloga 🙂 A TUTAJ zamieściłem spis najciekawszych artykułów na blogu – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Pociąg Wilno - Dyneburg (źródło: koleje litewskie)

Pociąg Wilno – Dyneburg (źródło: koleje litewskie)

%d bloggers like this: