Kolej na Podróż

Dworzec kolejowy Jelenia Góra – informacje

Dworzec kolejowy Jelenia Góra to główna stacja kolejowa w Jeleniej Górze, w województwie dolnośląskim. Dworzec został wyremontowany w latach 2015-2017. Część pomieszczeń została zaadaptowana na cele komercyjne.

Z ulicy zabytkowy budynek dworca wygląda niezbyt ładnie. Pomimo czystości i odnowionej elewacji wygląda po prostu dziwnie – poszczególne elementy w ogóle do siebie nie pasują i fatalnie wychodzą na zdjęciach.

Zobacz również:

Podróż pociągiem po Polsce – przewodnik dla pasażerów
Dworce kolejowe – lista dworców opisanych na blogu
Pociągiem po Dolnym Śląsku – co zwiedzić i zobaczyć

Jelenia Góra to kolejne z miejsc wartych odwiedzenia. Miasto świetne na jednodniową wycieczkę i jako baza wypadowa….

Posted by Kolej na Podróż on Wednesday, 6 February 2019

 

Wnętrze dworca jest nieduże. Po wejściu przez automatyczne drzwi znajdziemy się w holu – z jednej strony wygląda bardzo ładnie i czysto, z drugiej ktoś niezbyt mądrze dobrał kolorystykę. Z holu wchodzimy do toalet, małego lokalu gastronomicznego i fryzjera męskiego. Miejsc do siedzenia niewiele, można skorzystać a automatu z napojami. Oprócz tego czynny jest salonik prasowy Relay, zamontowano także stojak na rowery.

Z holu przechodzi się w lewo do okienek z kasami biletowymi. W tej części dworca na uwagę zasługuje defibrylator Kolei Dolnośląskich.

Na perony przechodzimy przejściem podziemnym. Przejście podziemne również wyremontowane.

Dworzec kolejowy Jelenia Góra posiada 4 perony. Perony wyremontowane, zadaszone, nowa nawierzchnia z kostki brukowej.

Do toalet wchodzi się z holu dworca. Toalety płatne i drogie, za dodatkową opłatą można skorzystać z prysznica, jednak trzeba mieć własny ręcznik i kosmetyki. W styczniu 2019 roku skorzystanie z toalety kosztowało 3 zł, czynne 6:00-21:00.

Dworzec kolejowy Jelenia Góra został przystosowany do odprawy osób niepełnosprawnych – na perony z przejścia podziemnego da się wjechać windą.

Skrzynek bagażowych nie widziałem, ale nie mam pewności.

Dworzec położony jest 2 kilometry od centrum Jeleniej Góry. Pieszo idzie się 15-20 minut. Przed dworcem znajduje się postój taksówek oraz przystanek autobusowy komunikacji miejskiej. Parking bardzo mały i należy liczyć się z problemami ze znalezieniem miejsca.

Obok dworca czynny jest sklepik spożywczy – w ofercie sklepu są między innymi fast-foody typu zapiekanka i hot-dog. W moim przypadku konsumpcja zapiekanki i kanapki zakupionej w sklepie nie wywołała żadnych problemów, smakowo również były w porządku. To chyba najlepsza rekomendacja.

Adres dworca: 1 Maja 77, 58-500 Jelenia Góra

Miłośników dworców, kolei i podróżowania pociągiem zapraszam do polubienia naszego profilu na Facebooku.

Dworzec w Jeleniej Górze

Jelenia Góra – dworzec kolejowy

Dworzec PKP w Jeleniej Górze

Jelenia Góra – dworzec kolejowy

Dworzec kolejowy Jelenia Góra

Wejście do holu dworca

Jelenia Góra

Hol dworca w Jeleniej Górze

Kasy

Część z okienkami kasowymi.

Peron

Peron

%d bloggers like this: