Kolej na Podróż

Rušňoparáda 2018 w Koszycach – zaproszenie

Kolej dziecięca w Koszycach zaprasza na tegoroczną edycję imprezy o nazwie Rušňoparáda. Jest to coroczna impreza kolejowa odbywająca się w drugim co do wielkości mieście Słowacji w połowie kwietnia. W tym roku impreza wypada w dniach 14 i 15 kwietnia.

Jak co roku w programie imprezy znajdą się przejazdy pociągami retro i pokaz lokomotyw na obrotnicy w lokomotywowni Kolei Słowackich. Zostanie również wystawiony tabor współczesny. Impreza odbędzie się na terenie wspomnianej już lokomotywowni, do której dojedziemy bezpłatnymi autobusami z głównego dworca kolejowego w Koszycach.

Imprezie towarzyszy bogaty program towarzyszący, przy czym większość atrakcji przeznaczona jest dla dzieci. Miłośników komunikacji publicznej z pewnością zainteresuje przejazd autobusem retro po Koszycach.

W tym roku pociągi specjalne będą kursować na następujących trasach:

Koszyce – Medzev
Koszyce – Preszów
Koszyce – Margecany
Koszyce – Trebisov

Wśród pociągów obsługujących imprezę będzie również czeski Žabotlam.

Rušňoparáda to jedna z dwóch największych imprez kolejowych na Słowacji. Niestety, wstęp na imprezę jest płatny. Bilet wstępu dla dorosłych kosztuje 5 euro, dzieci od 3 do 12 lat zapłacą połowę tej ceny. Bilet rodzinny kosztuje 12 euro. Przejazdy pociągami specjalnymi i autobusem retro są dodatkowo płatne, ale ceny wynoszą 1-2 euro.

Program imprezy, rozkład jazdy pociągów specjalnych oraz wykaz wystawionych pojazdów znajdziecie na stronie www.rusnoparada.sk

%d bloggers like this: