Kolej na Podróż

Pociąg Działdowo – Lidzbark – impreza kolejowa

16 czerwca 2018 roku (sobota) odbędzie się I Rodzinny Piknik Kolejowy „Pociąg do Lidzbarka” organizowany przez Stowarzyszenie „Wrota Mazur”.

Największą atrakcją imprezy, przynajmniej dla miłośników kolei, będzie przejazd pociągiem pomiędzy Działdowem a Lidzbarkiem. Pociąg Działdowo – Lidzbark pojedzie po linii od lat nieczynnej dla ruchu pasażerskiego. Pociąg skończy bieg na stacji Lidzbark Miasto, gdzie będzie odbywał się piknik z atrakcjami dla nie tylko dla rodzin z dziećmi.

Godny uwagi jest pociąg wyruszający z Działdowa o godzinie 17:00. Przejazd tego pociągu trwa znacznie dłużej niż pozostałych ze względu na przewidziane po drodze fotostopy.

Organizatorzy przygotowali także ofertę „Pociąg + Kajak”, czyli możliwość przyjechania do Lidzbarka pociągiem oraz wynajęcia kajaka na spływ rzeką Wel. Chętni  mają zapewniony powrót z Chełst do przystanku Lidzbark Miasto i skomunikowanie z pociągiem powrotnym.

Do Działdowa łatwo dojechać pociągami TLK i IC uruchamianymi przez PKP Intercity oraz pociągami osobowymi Kolei Mazowieckich.

Pociąg Działdowo - Lidzbark

Pociąg Działdowo – Lidzbark – rozkład jazdy

%d bloggers like this: