Kolej na Podróż

Maryland – koleje wąskotorowe i turystyczne

Baltimore & Ohio Railroad Museum

Krótkie przejażdżki pociągami „Mile One” po terenach Muzeum Kolejnictwa Baltimore i Ohio w Baltimore. Pociągi są uruchamiane w wybrane dni tygodnia przez cały rok. Dla dzieci przygotowano kolejkę miniaturową o nazwie „Choo Choo Blueville”. W Baltimore warto również zwiedzić Muzeum Tramwajów, gdzie w wybrane dni także można pojeździć zabytkowymi tramwajami po terenie placówki.

Strona internetowa: www.borail.org
Baltimore & Ohio Railroad Museum – różne pociągi i lokomotywy na You Tube (14:44)(2011)

Chesapeake & Allegheny Live Steamers

Kolejka miniaturowa w Baltimore. Kursuje w drugą niedzielę miesiąca od kwietnia do listopada w godzinach 11:00-15:30. Linia o długości około kilometra. Przejazdy są bezpłatne.

Strona internetowa: calslivesteam.org
Chesapeake & Allegheny Live Steamers na You Tube (10:02)(2014)

Walkersville Southern Railroad

Kolej turystyczna kursująca po pięciokilometrowej trasie Walkersville – Harmony Grove. Pociągi są zestawione z zabytkowej lokomotywy spalinowej, wagonów retro z lat dwudziestych ubiegłego wieku oraz jednego wagonu typu „letniak”. Prędkość maksymalna pociągu to 15 kilometrów na godzinę, a podróż tam i z powrotem trwa godzinę i 10 minut. Pociągi kursują w weekendy od maja do października.

Strona internetowa: wsrr.org/ws/
Walkersville Southern Railway na You Tube (12:05)(2015)
Walkersville Southern Railway na You Tube (04:45)(2013)

Western Maryland Scenic Railroad

Popularna kolej turystyczna z Cumberland do Frostburga (25 kilometrów). Bardzo ładna trasa przez zabytkowy most Double Truss Bridge, łuk – ulubione miejsce fotografów (Helmstetter’s Curve), czy Brush Tunnel. W miasteczku Frostburg na pasażerów czeka obrotnica, lokomotywownia i Muzeum Powozów. Wycieczka tam i z powrotem trwa 3 i pół godziny, przy czym 90 minut to czas wolny na zwiedzanie atrakcji Frostburga. Pociągi kursują w weekendy i wybrane dni tygodnia od maja do października.

Strona internetowa: www.wmsr.com
Western Maryland Scenic Railway na You Tube (01:07:19)(2015)
Western Maryland Scenic Railway na You Tube (09:54)(2014)
Western Maryland Scenic Railway na You Tube (13:27)(2013)

%d bloggers like this: