Kolej na Podróż

Pociągiem na Majówkę 2019 – przegląd ofert

Za kilka dni rozpocznie się majówka i bardzo długi weekend, przynajmniej dla niektórych grup społecznych. Przygotowałem dla was zestawienie ofert przewoźników kolejowych na tegoroczną majówkę.

PKP Intercity

Bilet Weekendowy będzie ważny od 19:00 30 kwietnia do 6:00 2 maja. Jeśli chcecie podróżować podczas całej majówki, należy dokupić drugi Bilet Weekendowy – ważny od 19:00 2 maja do 6:00 6 maja.

Przewozy Regionalne

Przewozy Regionalne wydłużyły ważność Biletu Turystycznego. Bilet Turystyczny będzie ważny od godziny 18:00 30 kwietnia 2019 roku do godziny 6:00 6 maja 2019 roku, przy czym nie będzie honorowany w pociągu majówkowym z Łodzi do Gdyni przez Warszawę, w pociągach ŁKA Sprinter i pociągu Kraków – Lotnisko obsługiwanym przez Koleje Małopolskie. Osoby podróżujące z rowerami zobowiązane są dokupić za 7 złotych bilet na przewóz rowerów na każdy dzień podróży z Biletem Turystycznym.

Przewozy Regionalne podczas majówki uruchomią dodatkowe pociągi sezonowe, między innymi

Kielce – Ostrowiec Świętokrzyski – Sandomierz
Rzeszów – Zamość
Białystok – Waliły

Od 1 do 5 maja będzie również kursował pociąg Kraków – Zator – Oświęcim

Więcej informacji TUTAJ

Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie wydłużyły ważność oferty „Weekend z KD”. Za jedyne 35 złotych możecie podróżować pociągami tego przewoźnika od wtorku (30.04), godz. 18 aż do poniedziałku (06.05), godz 6:00.

Przewoźnik ponadto po raz pierwszy w tym roku uruchomi pociągi sezonowe Wrocław – Skalne Miasto oraz Sędzisław – Trutnov.

Koleje Mazowieckie

Na okres majówki Koleje Mazowieckie wprowadzają sezonową ofertę Bilet Turysty. Pozwala on na podróżowanie pociągami Kolei Mazowieckiej (poza pociągami komercyjnymi, jak np. „Słoneczny”) przez 3 dowolnie wybrane dni w okresie 10 dni. Cena biletu to 67 złotych. Bilet dostępny jest w kasach od 19 kwietnia i będzie ważny najdłużej do 5 maja.

Koleje wąskotorowe

W majówkę rozpoczyna kursowanie większość kolei wąskotorowych; na przykład:

Od 1 do 5 maja kursują następujące koleje wąskotorowe:

Żuławska Kolej Wąskotorowa
Ełcka Kolej Wąskotorowa
Koszalińska Kolej Wąskotorowa
Kolej Wąskotorowa Rogów – Rawa Biała
Żnińska Kolej Powiatowa

Poznańska Maltanka kursuje codziennie od 26 maja do 29 września

Świętokrzyska Kolej Dojazdowa pojedzie 1 maja i prawdopodobnie 5 maja – pociągi zostały odwołane z powodu uszkodzenia estakady podczas wypalania traw.

Średzka Kolej Powiatowa kursuje 1, 3, 4 i 5 maja.

Nadwiślańska Kolej Wąskotorowa rusza 28 kwietnia, 3 maja i 5 maja.

Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa wyjeżdża w trasę 28 kwietnia , 1 maja , 3-5 maja.

Sochaczewska Kolej Muzealna przygotowała jeszcze więcej kursów – pociąg retro pojedzie codziennie od 27 kwietnia do 5 maja. Będzie to świetna okazja do przejechania się pociągiem retro

5 maja 2019 roku wyjedzie w trasę Tramwaj Konny w Mrozach.

Informacje o czynnych kolejach wąskotorowych w Polsce znajdziesz TUTAJ.

Zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnisz ten post znajomym lub dodasz odnośnik do mojego bloga 🙂

%d bloggers like this: