Kolej na Podróż

Pociąg Lublana – Wenecja od grudnia

Koleje w Europie Albania Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Hiszpania Holandia Irlandia Kosowo Litwa Luksemburg Łotwa Macedonia Mołdawia Niemcy Norwegia Portugalia Rosja Rumunia Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Węgry Wielka Brytania Włochy

Opisana wczoraj reaktywacja pociągu Bratysława – Rajka to nie jedyna interesująca reaktywacja połączenia międzynarodowego w rozkładzie jazdy 2017/2018.

Koleje słoweńskie poinformowały o planowanej reaktywacji połączenia Lublana – Wenecja od nowego rozkładu jazdy. Pociągi będą kursować przez Triest, zatrzymają się także przy lotnisku w tym mieście.

Zobacz również:

Lublana – praktyczny przewodnik

Obecnie trwają przejazdy techniczne. Połączenie będzie obsługiwał elektryczny zespół trakcyjny ETR 563 wyprodukowany przez CAF dla kolei włoskich, od 2012 roku kursujący po liniach regionu Friuli-Wenecja Julijska. Jak widać na zdjęciu, jest to pojazd przeznaczony do ruchu regionalnego, klimatyzowany i wyposażony w toaletę z obiegiem zamkniętym. W pojeździe wydzielono miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich oraz dla rowerów.

Umowa podpisana przez koleje słoweńskie i koleje włoskie Trenitalia przewiduje uruchomienie dwóch par pociągów dziennie. Nie opublikowano informacji na temat cen biletów oraz godzin kursowania.

Obecnie pomiędzy Lublaną a Triestem kursują autobusy Arriva uruchamiane na zamówienie kolei słoweńskich.

Spodobał ci się wpis? Jeśli tak, zapraszam do polubienia naszego profilu na Facebooku.

ETR 563

Wnętrze ETR 563, który będzie obsługiwał połączenie Lublana – Wenecja (fot. koleje słoweńskie)

%d bloggers like this: