Kolej na Podróż

Pociąg Muszyna – Poprad – informacje (2019)

Połączeń kolejowych pomiędzy Polską a Słowacją jest jak na lekarstwo. Jedynie w wakacje uruchamiane są bezpośrednie weekendowe pociągi na Słowację. W 2019 roku oprócz pociągu Rzeszów – Medzilaborce będzie kursować pociąg Poprad – Muszyna przez Plaveč.

Zobacz również:

Kolej na Słowacji – przewodnik dla pasażerów
Koleje wąskotorowe na Słowacji

Pociąg nie będzie kursował codziennie. Koleje słowackie będą uruchamiać pociąg Poprad – Muszyna od 29 czerwca do 1 września w soboty i niedziele. Rozkład jest następujący:

Muszyna (odj. 09:54) –> Poprad (11:25)
Muszyna (odj. 17:50) –> Poprad (19:25)

Poprad (odj. 07:30) –> Muszyna (przyj. 09:10)
Poprad (odj. 15:27) –> Muszyna (przyj. 17:15)

Ceny biletów będą znane wkrótce, po ich opublikowaniu zaktualizuję wpis.

Pociąg będzie zatrzymywał się na stacjach:Plaveč (Pławiec), Stará Ľubovňa (Lubowla), Podolínec (Podoliniec), Spišská Belá zastávka (Biała Spiska), Kežmarok (Kieżmark), a bieg zakończy na stacji Poprad-Tatry, gdzie będzie możliwość przesiadki na Tatrzańskie Koleje Elektryczne i pociągi pospieszne w stronę Koszyc, Żyliny i dalej do Bratysławy.

Rozkład jazdy pociągu ułożony jest raczej pod Słowaków, którzy będą chcieli pojechać na jednodniową wycieczkę do Polski.

Połączenie będzie prawdopodobnie obsługiwane przez spalinowe zespoły trakcyjne kolei słowackich. Pojazdy kursujące na co dzień na trasie Poprad – Kieżmark są klimatyzowane, wyposażone w toaletę z obiegiem zamkniętym oraz miejsca do przewozu rowerów. Nie są jednak zbyt wygodne.

Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne po drodze, to 2,5 kilometra od stacji Stará Ľubovňa wznosi się zamek, na terenie którego utworzono również skansen. Miasto Kieżmark może się pochwalić niewielkim, ładnym centrum.

Muszyna - Poprad

Prawdopodobnie taki pociąg będzie obsługiwał połączenie Muszyna – Poprad

%d bloggers like this: