Kolej na Podróż

Kolej na Martynice – informacje ogólne

Kolej na Martynice służyła do przewozu trzciny cukrowej. Jedna z kolei cukrowniczych została przerobiona na kolej turystyczną i można się przejechać po krótkiej trasie podczas pobytu na wyspie.

Jedyna linia kolejowa na Martynice nazywa się Les Rails de la Canne à Sucre. Pociąg zestawiony z lokomotywy spalinowej z 1946 roku i wagoników typu letniaki wozi turystów pomiędzy Muzeum Rumu w Saint James a stacją Fourniols (na stronie oficjalnej widnieje Muzeum Bananów, na innych stronach Muzeum Rumu). Lokomotywa została nazwana Moise, ponieważ została wydobyta z rzeki i dzięki staraniom miłośników kolei doprowadzona do stanu używalności.

Jak podaje strona oficjalna, długość trasy (prawdopodobnie tam i z powrotem) to 2,5 kilometry. Po drodze przewidziano przystanki, na których turyści poznają rośliny lecznicze i drzewa rosnące na Martynice.

Kolejka czynna jest od wtorku do piątku w godzinach 09:00-14:00 (odjazdy od 09:30 co godzinę), w soboty 09:30-13:30 (odjazdy o 10:00, 11:00 i 12:00). Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 5 euro.

Strona oficjalna: www.traindesplantations-rcs.fr
Pociąg na Martynice na You Tube (17:11)(2014)

Zobacz również: Koleje świata  Belize  Gwatemala  Honduras  Kanada  Kostaryka  Kuba  Meksyk  Nikaragua  Panama  Salwador  Stany Zjednoczone
Antigua i Barbuda  Aruba  Barbados  Bermudy Curaçao  Dominika  Dominikana  Gwadelupa  Haiti  Jamajka  Martynika  Nowa Fundlandia Portoryko  Saint Kitts i Nevis  Saint Lucia
Trynidad i Tobago  Turks i Caicos

%d bloggers like this: